Balanced Body Türkiye
 • +90 (212) 263 75 07
 • bilge@pilatesbaps.com

Uygulamalı Sınav

Öğrenci Mat, Reformer ve Apparatus ders programını ve saatlerini tamamladığında öğretebilme becerilerini göstermek amacıyla yazılı ve uygulamalı sınavları geçmelidir. Sınavlar düzenli olarak BBU Host Sitelerinde ve dünyanın çeşitli yerlerindeki fuar ve konferanslarda düzenlenecektir.

Coğrafi zorluklara bağlı olarak eğitmenlerin bu sınavlara katılamaması halinde video aracılığıyla test yapılması ayarlanabilmektedir. Yalnızca Mat kursuna katılan öğrenciler bu kurs bitiminde teste girebilirler. Mat ile Reformer kurslarını veya yalnızca Reformer kursunu bitiren öğrenciler bu kursun bitiminde test girebilirler. Programın tamamını bitiren öğrenciler tüm modül ile ek saatlerin tamamlanması sonrasında teste girebileceklerdir.

Uygulamalı sınav aşağıdakilerden oluşmaktadır:

Yazılı sınav ve müşteri veya sınıf seansının gözlemlenmesi. Öğrenci yükümlü olduğu tüm saatleri doldurduğunda ve teste hazır olduğunda eğitim takviminde duyurulmuş olan bitirme sınavına kayıt yaptırarak girebilecektir.

Sınav esnasında öğrencinin aşağıdaki alanlarda öğretme becerisi test edilecektir:

 • Doğru kurulum, egzersiz kurulumu ve egzersizlerin yapılması
 • Müşteri güvenliği
 • Doğru sıralama
 • Egzersizlerin müşteri veya sınıfa uygunluğu
 • İlkelerin kavranılması ve uygulanması
 • Görsel anlatım ve müşteri veya sınıf ile iletişim becerisi

Eğitmen ilk denemesinde sınavı geçemezse BBU, üzerinde çalışılması gerekilen noktaları belirleyecek ve bitirme için bir süre aralığı belirtecektir.

Final Sınavı Ücretleri

Final sınavı ücrete tabidir.
Ücret testin yapılacağı yer göre ve öğrenci katılım sayısına göre belirlenecektir. Tüm gereksinimlerin yerine getirilmesinin ardından Balanced Body University Pilates Eğitmeni Bitirme Sertifikası düzenlenecektir.

Pilates Method Alliance Sertifika Sınavı

Müfredatımız ulusal yol gösterici ilkelerle uyumludur ve sizi programın tamamının bitirilmesi sonrasında alınabilecek Pilates Method Alliance (PMA) sertifika sınavına hazırlamak için tasarlanmıştır.

Sürekli Eğitim Gereksinimleri

Balanced Body University® Eğitmeni statünüzün devamını sağlamak amacıyla her 2 yılda bir 16 saatlik sürekli eğitim alınmalıdır. Sürekli eğitim kredileri BBU veya diğer anlaşmalı eğitim kurumları veya onaylı sürekli eğitim birimlerinden alınan atölyelerle kazanılabilmektedir.

Program ek giderleri

Yayımlanan tüm BBU kurs ücretlerine yalnızca kurs ücreti ve kılavuzlar dahildir. Kişisel seans ve gözlem tamamlama ve öğrenci öğretim saatleri ile ilgili diğer ücretler eğitim programı ücretine dahil değildir ve bu ücretler öğrencinin sorumluluğundadır. Programın başarıyla bitirilmesi iş imkanı garantisi vermemektedir.

Bitirme Şartları

Tam donanımlı Balanced Body University Pilates Eğitmeni olabilmek için, öğrencilerin aşağıdaki gereksinimleri tamamlaması gerekmektedir:

 • Anatomi
 • BBU Mat Eğitmeni Eğitimi veya denk bir kurs (102 saat)
 • BBU Reformer Eğitmeni Eğitimi veya denk bir kurs (198 saat)
 • BBU Trapeze Table/Cadillac (veya Tower) Ders çalışması, yazılı ve uygulamalı sınavlar (18 saat)
 • BBU Chair - Ders çalışması, yazılı ve uygulamalı sınavlar (14 saat)
 • BBU Barrels - Ders çalışması, yazılı ve uygulamalı sınavlar (6 saat)
 • 45 Kişisel seans ve 105 öğretim saati veya
 • 35 Kişisel seans, 20 gözlem saati ve 95 öğretim saati
 • Yazılı ve uygulamalı final testleri

Trapeze Table/Cadillac (veya Tower), Chair ve Barrels bitirilmesi için gerekli toplam saat: 188 saat (Anatomi dersi dahil değildir). Programın tamamının bitirilmesi için gerekli saati: 488 saat.

Kişisel Saatler

Öğrenciler önceden almış oldukları tüm dersleri veya Kişisel Pilates eğitim seanslarını sayabilirler. Kişisel Pilates çalışmasının geliştirilmesi ve buna bağlı kalınması etkili ve ilham verici bir eğitmen olmanız için temel gereksinimdir.

Gözlem Saatleri

Gözlem saatlerine grup sınıfına veya kişisel seans dersleri verirken deneyimli eğitmenlerin izlenmesi dahildir. Gözlem yapmak sözlü ve görsel tanıtımı kavrama, program sıralaması oluşturma ve öğretim becerilerinizi geliştirmek için mükemmel bir yoldur.

Öğrenci Öğretim Saatleri

Öğretim saatlerine fitness merkezindeki veya bir stüdyodaki bir çalışan bir öğretmen olarak veya aile ve arkadaşlarınıza yönelik Pilates öğretimi dahildir.

© Copyright 2017 Balanced Body Türkiye Tüm hakları saklıdır.
web tasarım