Balanced Body Türkiye
  • +90 (212) 263 75 07
  • bilge@pilatesbaps.com

Program Seviyeleri

Balanced Body Pilates eğitmeni eğitimi farklı hedeflere, öğrenim tarzlarına ve geçmişe sahip olan öğrencilere uyum sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Modüller bağımsız olarak alınabileceği gibi Mat, Reformer veya kapsamlı Pilates eğitim programından oluşan tam sekans da alabilirsiniz. Balanced Body sayesinde bütçenizin ve zamanınızın el verdiği ölçüde hızlıca seviye atlama şansına veya dilediğiniz zaman dilediğiniz süre boyunca ara verme şansına sahipsiniz.

Pilates eğitiminin uzun ve pahalı bir süreç olabileceğini biliyoruz ve bu nedenle programımızı devam ederek öğrenebilmeniz için mümkün olan en kolay hale getirmek için oluşturduk. Her bir modüle, o kursa ait bir bitirme sertifikası dahildir. Bu modül sertifikaları size Balanced Body öğrenci öğretmeni yetkisini vermektedir. Ek kişisel çalışma, gözlem ve öğrenci öğretim saatleri tam yetkili Balanced Body Pilates Eğitmeni olabilmeniz için gereklidir.

Ders Açıklamaları

Gerekli ön dersler

Olunabilecek en iyi Pilates eğitmeni olmak için Anatomi ve Pilates ilkeleri konularında sağlam bir temel şarttır. Aşağıda yer alan dersler Pilates için uygun geçmişe sahip olmayan veya programa Mat 1 sonrasında katılan öğrenciler için sunulmaktadır. Bütün öğrencilerin bu dersleri alması gerekli değildir.

Balanced Body Anatomiye Giriş (12 saat)

Mat için kesinlikle tavsiye edilmektedir. Anatomi dersi almadıysanız ekipmanlı çalışmalar için gereklidir. Bu ders kas-iskelet sistemine dair kemik, eklem yapısı ve fonksiyonu ile hareketlerde kullanılan birincil kaslara dair kilit elemanlara giriş niteliğindedir. Balanced Body Anatomi Pilates’e yönelik olarak özellikle hazırlanmıştır ve bilgiyi daha etkin bir biçimde somutlaştırmak için kas ile eklem yerleri fonksiyonları hakkında uygulamalı egzersizler de dahil edilmiştir. Balanced Body Anatomi geleneksel yöntemler veya eğitim Stüdyosu kaynaklarına bağlı olarak Anatomy in Clay™ atölyesi (14 saat) kullanılarak öğretilebilmektedir. Mat 1 için Anatomi dersi alınması zorunlu değildir ancak alınması önemle tavsiye edilmektedir. Ekipmanlı ders alan tüm öğrencileri için zorunludur. Fakülte seviyesinde anatomi dersi almış olan öğrenciler, ACE, AFAA, NASM, ACSM veya denk bir kurum tarafından sertifikalı olan öğrenciler veya lisanslı sağlık uzmanı (MD, PT, AT, OT, etc.) olan öğrenciler bu ekipmana tabi değildir.

Balanced Body Pilates Hareket İlkeleri (2 saat)

Mat 1 ve Reformer 1’de dahildir. Programa Mat 1 veya Reformer 1 sonrasında başlayan öğrenciler için gereklidir. Pilates Hareket İlkeleri Pilates yönteminin biyo-mekanik temeline ve fonksiyonel vücut temeli gücü, lumbopelvik ve scapular stabilite gibi temel bileşenlere yönelik ve aynı zamanda hiza değerlendirmesi ve düzeltmesi ile esnekliğin arttırılmasına dair giriş bilgileri vermektedir. Bu kilit ilkeleri müşterilerinize ve derslerinizde öğretmeniz için Pilates öncesi egzersizler de dahil edilmiştir. Bu ders Mat eğitimini Balanced Body’de almamış olan veya eğitime Mat 2, Reformer 2 veya Apparatus derslerinin herhangi bir seviyesinden başlayan tüm öğrenciler için gereklidir.

© Copyright 2017 Balanced Body Türkiye Tüm hakları saklıdır.
web tasarım